ART / Lithographs / Litograph in colors 14556138
nr 1455 6138
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sweden. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numbered 93/475. Litograph in colors, Image dimensions: 50x70, outer dimensions including frame: 70x90 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.
3000
SEK 3000
Monday Mars 21 2022
at 20:34:48
2.600 kr
2.800 kr
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Read more about Gösta Adrian-Nilsson (GAN)